Kurz plavání kojenců a batolat

AKTUÁLNÍ KURZY

PODZIM 2023 (21.8.2023 - 29.10.2023) KAPACITA KURZU ZCELA NAPLNĚNA
ZIMA 2024 (8.1. - 24.3.2024 )Přihlašování bude otevřeno 1.11.2023 v 11:00 hodin.
JARO 2024 (8.4. - 16.6.2024)Přihlašování bude otevřeno 3.3.2024 v 15:00 hodin.

JAK TO U NÁS CHODÍ

 • Plavecká lekce trvá 30 minut stráveného času v bazéně pod vedením instruktorky.
 • Do klubu je pro Vás a Vašeho mrňouska dobré dostavit se cca 20 minut před plánovaným časem lekce.
  Nezdá se to, ale již během přípravných procesů před vlastním plaváním se děťátko ladí a chystá na to, že bude plavecká lekce. Je-li celý tento přípravný chod časově pohodový, je velká pravděpodobnost, že i samotné plavání bude taktéž v dobré náladě. 
 • Před plaváním je nutná pečlivá hygiena spočívající v umytí celého těla včetně vlasů šamponem (vlastní nebo náš, který je k dispozici ve sprchách), a to bez plavek. Pokud si nechcete mýt vlasy, nevadí, můžete použít gumovou plaveckou čepici. Žádná jiná varianta není. 😉
  Vlasy fungují jako prachovka a i když se neplánujete s děťátkem potápět, to, co jste si nasbírali do vlasů ze vzduchu se nám následně vypráší do bazénu.
 • Po „hygošce“ se oplavkujete a šupky dupky se vrhnete do bazénu. Pozor!!! Je-li ještě v bazénu
  probíhající lekce, zarazíte se v letu a tiše vyčkáte ukončení předchozí lekce na židličkách u bazénu.

JAK SE U NÁS PLAVE

 • Filosofie klubu vychází z motta, že všichni plavat umíme, jen to občas někdo neví. My děti plavat neučíme, jen jejich rodičům ukazujeme, že to prostě umí. Našim cílem je dítě samostatně a zodpovědně vůči sobě se pohybující ve vodě bez pomoci druhé osoby. Ano, dítě se tedy naučí plavat. A ne, nebudete mít tříleťáka plavajícího prsa. Budete mít batole, které se nevyděsí pádem do vody a nezačne zmatkovat, ale vydá se směrem k nejbližšímu břehu.
  • Budete mít dítě, které se bude ve vodě samostatně pohybovat automatickými pohyby, které bude postupně kultivovat.
  • Budete hledat dítě věčně pod vodou, protože začne milovat potápění a lovení různých
   hraček.
  • V kolektivu získáte spoustu vodních kamarádů.
  • Začne Vás bavit zpěv, protože v prostoru bazénu je taková akustika, že se každý rozhaleká jako doma ve sprše a písničky typu „Prší,prší, jen se leje“ zná také každý
  • Naučíte se ve vodě i odpočívat.
  • Posílíte tělo i ducha a zjistíte, že v rámci básničky „Kovej, kovej kováříčku“ propojíte levou mozkovou hemisféru s pravou a to tak dokonale, že až na konci zjistíte, že kováte nožičku dítěte sousedky 🙂
 • U nás v klubu využíváme zejména fyzikální vlastnosti vody a lidského těla v ní. Nezpochybňujeme ani vodu, ani člověka, takže si vystačíme ve vodě bez pasivních nadlehčovacích pomůcek (pěnové pásky, podkovičky, kruhy, rukávky atp.). Využíváme aktivního pohybu dítěte i rodiče.
 • Pokud jde o potápění, jde o aktivitu, do které nikoho nenutíme, ale podporujeme ji. Je docela fajn zkusit se ve všem, co děláme s dětmi, vcítit do kůže dítěte. Pokud já, jako rodič, chci, aby se dítě potápělo, docílím toho hlavně tím, že mu to ukážu.
 • Dítě vždy pro jakoukoliv aktivitu nadchneme, ukážeme-li mu, že nás tato aktivita také baví a naplňuje. Tento princip by se dal shrnout jednou mírně ironickou větičkou:
  "Rodič, který se nepotopí společně s dítětem a strčí dítě pod vodu, v očích dítěte, dítě vlastně topí."
  Principy metodiky společně s doloženou experimentální částí jsou k dispozici v knihovně našeho klubu (brzy také na webu).

MÁME ODPLAVÁNO A CO PAK?

 • Po plavecké lekci následuje relaxační část s masáží (o masážích se dočtete blíže v samostatné sekci).

 • Účast na masážích není povinná (ale jen tak mezi námi, plavání není taky povinné a chodí se na něj ;-)). Po plavání se tedy lehce opláchnete, ovinete ručníkem sebe i dítě a přesunete se do prostoru za recepcí, kde na Vás bude čekat Vaše instruktorka a zasvětí Vás do tajů kojenecké masáže.

 • Po masáži nemusíte hned prchat do svých domovů či na nákupy, ale můžete ještě posedět u kávy v naší herničce. Obzvláště v zimních měsících je delší osychání vyloženě zdraví prospěšné.

A TOHLE JSOU NAŠI ŽABÁČCI VE VODĚ

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Provozovna - Bazén

Aquaclub Žabičky s.r.o.
Jahodova 4051
580 01  Havlíčkův Brod
tel. recepce: 720 131 668

Korespondeční adresa

Lenka Fialová
Náměstí 101
594 42 Měřín
tel: 724 369 154

Fakturační adresa

AQUACLUB ŽABIČKY s.r.o.
Příkop 843/4
602 00 Brno Zábrdovice
IČO: 09042580
DIČ: CZ09042580