Kurz plavání kojenců a batolat

KURZY PRO ROK 2022

Zimní kurz 2022 ODPLAVÁNO
Jarní kurz 2022AKTUÁLNĚ PROBÍHÁ
LÉTO 2022Letní období bude vyhrazeno pouze blokům volného plavání.
Podzimní kurz 202222.8. 2022 - 30.10. 2022, PŘIHLAŠOVÁNÍ OTEVŘENO
Listopad, prosinec 2022Volné plavání

JAK TO U NÁS CHODÍ

 • Plavecká lekce trvá 30 minut stráveného času v bazéně pod vedením instruktorky.
 • Do klubu je pro Vás a Vašeho mrňouska dobré dostavit se cca 20 minut před plánovaným časem lekce.
  Nezdá se to, ale již během přípravných procesů před vlastním plaváním se děťátko ladí a chystá na to, že bude plavecká lekce. Je-li celý tento přípravný chod časově pohodový, je velká pravděpodobnost, že i samotné plavání bude taktéž v dobré náladě. 
 • Před plaváním je nutná pečlivá hygiena spočívající v umytí celého těla včetně vlasů šamponem (vlastní nebo náš, který je k dispozici ve sprchách), a to bez plavek. Pokud si nechcete mýt vlasy, nevadí, můžete použít gumovou plaveckou čepici. Žádná jiná varianta není. 😉
  Vlasy fungují jako prachovka a i když se neplánujete s děťátkem potápět, to, co jste si nasbírali do vlasů ze vzduchu se nám následně vypráší do bazénu.
 • Po „hygošce“ se oplavkujete a šupky dupky se vrhnete do bazénu. Pozor!!! Je-li ještě v bazénu
  probíhající lekce, zarazíte se v letu a tiše vyčkáte ukončení předchozí lekce na židličkách u bazénu.

JAK SE U NÁS PLAVE

 • Filosofie klubu vychází z motta, že všichni plavat umíme, jen to občas někdo neví. My děti plavat neučíme, jen jejich rodičům ukazujeme, že to prostě umí. Našim cílem je dítě samostatně a zodpovědně vůči sobě se pohybující ve vodě bez pomoci druhé osoby. Ano, dítě se tedy naučí plavat. A ne, nebudete mít tříleťáka plavajícího prsa. Budete mít batole, které se nevyděsí pádem do vody a nezačne zmatkovat, ale vydá se směrem k nejbližšímu břehu.
  • Budete mít dítě, které se bude ve vodě samostatně pohybovat automatickými pohyby, které bude postupně kultivovat.
  • Budete hledat dítě věčně pod vodou, protože začne milovat potápění a lovení různých
   hraček.
  • V kolektivu získáte spoustu vodních kamarádů.
  • Začne Vás bavit zpěv, protože v prostoru bazénu je taková akustika, že se každý rozhaleká jako doma ve sprše a písničky typu „Prší,prší, jen se leje“ zná také každý
  • Naučíte se ve vodě i odpočívat.
  • Posílíte tělo i ducha a zjistíte, že v rámci básničky „Kovej, kovej kováříčku“ propojíte levou mozkovou hemisféru s pravou a to tak dokonale, že až na konci zjistíte, že kováte nožičku dítěte sousedky 🙂
 • U nás v klubu využíváme zejména fyzikální vlastnosti vody a lidského těla v ní. Nezpochybňujeme ani vodu, ani člověka, takže si vystačíme ve vodě bez pasivních nadlehčovacích pomůcek (pěnové pásky, podkovičky, kruhy, rukávky atp.). Využíváme aktivního pohybu dítěte i rodiče.
 • Pokud jde o potápění, jde o aktivitu, do které nikoho nenutíme, ale podporujeme ji. Je docela fajn zkusit se ve všem, co děláme s dětmi, vcítit do kůže dítěte. Pokud já, jako rodič, chci, aby se dítě potápělo, docílím toho hlavně tím, že mu to ukážu.
 • Dítě vždy pro jakoukoliv aktivitu nadchneme, ukážeme-li mu, že nás tato aktivita také baví a naplňuje. Tento princip by se dal shrnout jednou mírně ironickou větičkou:
  "Rodič, který se nepotopí společně s dítětem a strčí dítě pod vodu, v očích dítěte, dítě vlastně topí."
  Principy metodiky společně s doloženou experimentální částí jsou k dispozici v knihovně našeho klubu (brzy také na webu).

MÁME ODPLAVÁNO A CO PAK?

 • Po plavecké lekci následuje relaxační část s masáží (o masážích se dočtete blíže v samostatné sekci).

 • Účast na masážích není povinná (ale jen tak mezi námi, plavání není taky povinné a chodí se na něj ;-)). Po plavání se tedy lehce opláchnete, ovinete ručníkem sebe i dítě a přesunete se do prostoru za recepcí, kde na Vás bude čekat Vaše instruktorka a zasvětí Vás do tajů kojenecké masáže.

 • Po masáži nemusíte hned prchat do svých domovů či na nákupy, ale můžete ještě posedět u kávy v naší herničce. Obzvláště v zimních měsících je delší osychání vyloženě zdraví prospěšné.

Provozovna - Bazén

Aquaclub Žabičky s.r.o.
Jahodova 4051
580 01  Havlíčkův Brod
tel. recepce: 720 131 668

Korespondeční adresa

Lenka Fialová
Náměstí 101
594 42 Měřín
tel: 724 369 154

Fakturační adresa

AQUACLUB ŽABIČKY s.r.o.
Příkop 843/4
602 00 Brno Zábrdovice
IČO: 09042580
DIČ: CZ09042580